Taasviljuvad ehk kahe marjasaagiga vaarikad. Sordid ja kasvatamise nipid
Liina Arus
Eestis on otstarbekas taasviljuvalt vaarikalt võtta ainul sügisene saak, mis on tavaliselt väga rikkalik. | Shutterstock

Kuigi aina rohkem kohtab meie aedades taasviljuvat ehk remonteeruvat ehk ka sügisel viljuvat vaarikat, tekitab värske vaarmari septembris-oktoobris ikka veel võõristust, sest traditsiooniline vaarikaaeg on siiski kesksuvi.

Taasviljuva vaarika kasvatamine annab suurepärase võimaluse tarbida värskeid marju sügisel, soodsate ilmaolude korral isegi oktoobri lõpuni. Taasviljuvate sortide kasvatamine ja hooldamine on üldjoontes sarnane suvel viljuvatega, kuid neil on ka omad eelised ja puudused.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid