Värvid, vineer ja 53 valgustit

Eve Veigel
01.03.2016
home-decor-kitchen
Magamistoa ukseava katavad korteri vanimad detailid, vanad pesuruumi ja WC uksed, mis on puhtaks kraabitud ja siinile riputatud. Diivaniidee leidis Made ühelt Saksa isetegijate lehelt ja kohandas seda oma vajaduste järgi. | Juta Kübarsepp

See noore pere esimene ühine kodu on pakkunud rikkalikult koostegemise võimalusi ja on saanud pisiasjadeni tegijate enda nägu. Värvid, vineer ja omatehtud valgustid on kujunduselemendid, mis tervikliku mulje loovad. Kodu võitis konkursi „Kodu kauniks 2015” parim värvilahenduse preemia, 1500 eurot Vivacolorilt.

Made ja Teet on mõlemad kasvanud teadmisega, et isetegemine on võimalus, mida ei tasu käest lasta. Nii oligi neil esimest ühist kodu otsides põhimõtteks, et võimalikult palju peaks saama ise teha. 2012. aasta augustis jõuti siia, Lilleküla serva, kus kesklinn ja rohelus mõlemad kiviga visata. „Et tegu on koduga, sai selgeks mõne esimese minutiga,” meenutab Made. Nad olid juba varem selgeks mõelnud kriteeriumid, millele kodu vastama peab. Mõlemad mõtlevad nüüd tänuga Teedu vanematele, kes aitasid jagada vastutust panga ees, ja võimalusele kogu ehituse aja elada Made vanematekodus. „Muidu ei oleks me saanud omas tempos ehitada ja ise nii palju teha.” Sisse kolisid nad lõpuks alles kahe aasta pärast, 2014. aasta juulikuus. Praeguseks on kõik valmis, vaid kunst ootab veel seinale riputamist.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid