Noore pere stiilne kodu Meriväljal

Eve Veigel
Kodu & Aed
01.11.2013
Paarismaja välisilme on harmoonilises kooskõlas kodu siselahendustega. | Juta Kübarsepp

Võistluse Kodu Kauniks 2012 stiilse kodu auhinna pälvis Ilona Litvinova ja Andrei Gapejevi paarismaja Meriväljal. Noor pere lahendas uude paarismajja kolides ilmekalt kõik põhiküsimused, mis koduks kujunemata hoonet omaseks tehes tekkisid.

Kes: Ilona, Andrei ja Mark (2,5).

Mis: modernne 159 m² paarismaja, sisekujundus firmast Blue Harbor.

Kus: Tallinnas uue ja vana Merivälja piiril.

Kui noor ja tegus pere hakkas lapse sündides suuremat elamist otsima, eelistati juba tuttavat Pirita-suunda, kus olid nii nende esimene korter kui ka läheduses elavad vanavanemad. See oli oluline detail, sest IT- ja finantsvaldkonnas töötavad noored kavatsesid mõlemad oma erialal jätkata. Modernne paarismaja, kuhu võis kohe sisse kolida, võlus neid ära õhtupäikesele avatud kõrge valge elutoa ning mõistliku ruumijaotusega. Siin oli ka akna taga avarust!

Sisekujundusabi küsiti firmast Blue Harbor, kelle pakutav maakodulähedase stiiliga mööbel oli Ilonale juba varem silma hakanud. Nüüd oli hea võimalus lisada sellega moodsasse majja paras annus pehmust ja romantikat.

Et maja sisekujundus oleks siiski kooskõlas arhitektuuriga, otsiti tasakaalu modernse ja maakoduläheduse vahel. Eelmise korteri minimalismist väsinuna taheti uude koju veidi vabamat joont, aga siiski mitte liiga klassikalist. Nii ühendatigi moodsa arhitektuuriga mõõdukas annus Lõuna-Prantsusmaal levinud maakodu ja merestiili romantikat. Täpiks i peal on Prantsuse Riviera muuvistaaride glamuur – filmikunsti kuldajastu tähtede fotod. Tulemuseks on hästi timmitud rahulik tervik vaoshoitud looduslähedaste toonidega, mida vürtsitavad mõned elegantsed metalliläikega detailid ja heleda-tumeda kontrast.

Pere on juba algusest peale panustanud kvaliteedile ning kiire kõigetegemise asemel ostnud tasapisi püsiväärtusega mööblit. Nii võeti eelmisest kodust kaasa näiteks Tiina Mangi diivan, mis oli neil vanas elutoas tükk aega ainus mööbliese. Siin sai see terviku huvides uue katte, mis on mugavam ka väikelapse kasvamist arvestades.

Isikupära otsingud

Kujunduse ilmestamiseks otsiti sellist isikupärast detaili, mis kogu kodule ühist joont annaks ja endalegi sära silma tooks. „Sisustusrosina” otsingust sündiski filmistaaride teema, mille kajastusi võib nüüd leida igas ruumis – see lisab merelähedusele ka Riviera seltskonnaelu glamuuri. Neid „õigeid” tähti aitas sisekujundaja väga hoolikalt valida. Ilona tunnistab, et vajadusel saab neid ka raamides vahetada.

Fotograafi juures tehtud perepildid osutusid samuti nii vahvateks, et neid leiab nüüd mitmel pool. "Ent nende elutuppa üles riputamiseks polnud vist ego piisavalt suur," naerab perenaine. Kogu maja jaguneb korruste vahel üsna tavapäraselt – all on avalikumad, ülal privaatsemad ruumid. Lisaks elutoale-köögile, saunale ja tehnoruumile on allkorrusel veel omaette töötuba, peremehe lemmikruum.

Ülakorrusel on magamistuba ja garderoob ning korruse suurim ruum, alles kujunemisel lastetuba. „Merestiilis, ja isa arvab, et seal peab kindlasti olema varbsein lõuatõmbamiseks,” loetleb Ilona olulisi detaile väikse poisi sportlikuks kasvatamiseks.

Kappe magamistubades praegu ei ole, see-eest on aga ühte tuppa sisse seatud mahukas garderoob, millega perenaine on väga rahul. Kui kunagi peaks vajadus tekkima, siis võib sellest veel ühe lastetoa teha.

5 head nõuannet uues majas

  1. Ole ratsionaalne ja mõtle, kuidas ruume paremini kasutada oma mugavuse, mitte näilise ilu ja esinduslikkuse vms huvides.
  2. Kui uue kodu seinad tunduvad kõledad ja kodustamata, siis uuri ja loe internetist ning ajakirjadest, kuidas on teised selle probleemi lahendanud.
  3. Palju asju, mida võid ka salongides näha, õnnestub interneti kaudu palju odavamalt hankida. Internetist võid leida ka infot Eesti tootjailt, kes pakuvad soodsaid ja praktilisi lahendusi.
  4. Kui soovid kodusoojust koguda pikema aja jooksul, on hea soetada püsiväärtusega esemeid, kvaliteetset ja iseloomuga mööblit, mis iga uue moega ei vanane, vaid ilmestavad ka neutraalseid ruume.
  5. Otsi sisustusrosinaid, iseloomuga detaile ja materjale, mis ülejäänud sisustusele vürtsi lisavad. Siin sündis nii teema Movie Stars, mille kajastusi võib nüüd leida kogu majast.

 

Sarnased artiklid