Merisiga või hamster?

Merit Sell
08.01.2020
Peamiselt söövad merisead heina ja neile on olemas spetsiaalsed maiused, mida tuleks anda harva. | Shutterstock

Hamstrid ja merisead on väga populaarsed lemmikloomad. Mida peaks siiski enne kojutoomist teadma neist loomadest? 

Hamster vajab paika varjumiseks
 

Hamstrid on väga populaarsed lemmikloomad, kuid kahjuks eluiga on neil lühike: poolteist kuni kaks, harva ka kolm aastat. Neil on armsad paksud põsed, mis kasutusel ka toidu transportimiseks, keha on pigem jässakas ja neil on lühike saba.

Hamstrid liiguvad pigem õhtu- ja hommikuhämaruses ning elavad looduses maa all käikudes. Seepärast peab ka nende loomade puuris olema varjumiseks sobiv paik.

Loomulikus elukeskkonnas söövad hamstrid seemneid, puuvilju ja muud taimetoitu, aga ka mõne putuka. Puuris peetavatele lemmikloomadele on müügil valmisöögid, aga võib pakkuda ka veidi värsket.
Hamstrid saavad varakult suguküpseks, sellega peab arvestama, kui kokku satuvad isane ja emane lemmikloom.
Hamstri kättevõtmiseks tuleks ettevaatlikult peod ümber tema  panna ja loomakest kindlalt peos hoida.

 

Merisead on suured suhtlejad
 

Merisead on rahuliku iseloomuga, kaaluvad 1–1,5 kg, neil on selgesti eristatavad iseloomulikud kõrvad ja nad elavad keskmiselt kuus aastat. Olenevalt tõust on karvapikkus väga erinev.

Looduses elavad need loomad gruppides ja seepärast soovitatakse ka koju võtta mitu merisiga, kuna tegemist on sotsiaalsete loomadega. Sageli teevad merisead oma väljaheited ühte kindlasse kohta.

Merisigadel on omamoodi suhtlusehääl ja nad reageerivad vahel mõnedele sündmustele. Näiteks külmkapiukse avamisele, kui teavad, et midagi maitsvat võib neile sealt tulla. Peamiselt söövad nad heina ja neile on olemas spetsiaalsed maiused, mida tuleks anda harva.
Merisiga on lihtne kätte võtta ja hoida.

Mõneks päevaks saab puuriloomi üksi koju jätta, kui panna neile ette veidi rohkem toitu ja vett ning enne minekut puur ära puhastada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid