Kiika kööki: Kalamaja rõõmsad värvid

Varje Talivee
22.10.2016
home-decor-kitchen
Kodu muudavad hubasemaks korteris asuv kamin ja puitpõrand. | Juta Kübarsepp

Keset Kalamaja on ühe vana armsa saja-aastase puumaja katusekorrusele ehitatud korteris peidus üks värvirõõmus köök. Et päeval paistab läbi suure akna katusekorrusel asuvasse korterisse ka päike, mis paneb erksad värvid särama, siis mõjub ruum kui tõeline värvivitamiin.

Kui pereisa Mikk kuus aastat tagasi korterit nullist ehitama hakkas, palus ta appi ka sisekujundajast õe Aet Sanderi. „Meile meeldib, et meie kodu on avar – siin on kõrged laed, julge värvilahendus ja on nii tapeeditud seinu kui ka värvitud pindu,” räägib pereema Anneli, kes väikeste poegade Rasmuse (2 a) ja Oskariga (5 k) praegu kodune on.

Köögi mänguliselt triibuliseks värvitud seinad jätavad tapeedi mulje – nii perfektselt on töö tehtud. „Et Mikk on kuldsete kätega, siis kaasas ta ehitamisse vaid mõne sõbra ja pooleteist aastaga sai kodu valmis. Siin ei olnud enne midagi, ei põrandaid ega seinu,” kiidab Anneli meest.

Köök (T&T Mööblilahendused) sai tasakaaluks tagasihoidlikes toonides ja lihtsa joonega. Seinu on lihtne üle värvida, köögimööbel ostetakse aga pikkadeks aastateks ja selle värvi muuta nii lihtne ei ole. Nii üla- kui ka alakappe ümbritseb lai „raam”, mis annab köögile puhta ja selge vormi. Ka õhupuhastaja on kapi sisse peidetud, samuti nagu kogu muu köögitehnika. Köök on avatult elutoa ühes seinas ja selline lahendus jätab toa poolt vaadatuna selge ja rahuliku mulje. Vana söögilauakomplekt tõuseb minimalistliku joonega mööbli kõrvalt elegantselt esile, see sõjaeelse Eesti vabariigi aegne mööbel saadi Miku sugulastelt.

Sarnased artiklid