6 hästi lihtsat majapidamisnippi, millest kodus kasu on

kodus.ee
Ka lootusetult kõrbenud potid saab puhtaks. | Shutterstock

6 head nõuannet majapidamistööde lihtsustamiseks, milleks läheb tarvis vaid igapäevaseid abivahendeid köögikapist ja vannitoariiulist!

1. Põhja kõrbenud potid puhtaks

Abivahendid haara köögikapist: raputa kõrbenud kohtadele korralikult küpsetuspulbrit ja tilguta veidi äädikat. Lase segul korralikult mõjuda ja peske pärast pott nõudepesusvammiga puhtaks.

2. Valamu säravaks

Inetud randid kraamilises vannitoavalamus panevad meid kiirelt kodukeemia järele haarama, ent sama töö peaks ära tegema ka kokakoola ja hambapasta segu. Pange see spreipudelisse, laske seguneda ning pritsige rantidele, pärast puhastage valamu lapiga üle.

3. Prillid selgeks

Rüüpad auravat kohvi, ent prillid lähevad uduseks? Hõõru neid seebitükiga ja puhasta pärast ära, nii peaksid udustest prilliklaasidest vabanema.

4. Segisti läikima

Sinu dušisegisti on tuhmiks tõmbunud? Siin ruttab appi hambapasta - pigista seda veidi pehmele svammile ning hõõru sellega segisti taas läikima.

5. Vanad kleepekad maha

Kleepekas ei taha kuidagi mööblilt lahkuda? Ära seda siis küüne või noaga mingil juhul nokite, too hoopis vannitoast föön, kuumuta paar sekundit ja kleepekas eemaldub palju lihtsamalt.

6. Mööblijalgade kohad vaibalt ära

Mõni mööblitükk võib kohevasse vaipa inetud jäljed suruda - katke need niiske käterätiga ja triikige kuuma triikrauaga ettevaatlikult üle, nii peaks vaip oma algse vormi tagasi saama.

 

Sarnased artiklid