Väike tuba nõuab põhjalikku planeerimist, et asjadele leiduks piisavalt panipaiku, õppimine sujuks mõnusas keskkonnas ning ka vaba aega saaks rõõmsalt nautida. Sisearhitekt kaardistas koolilapse vajadused ja leidis nende põhjal toimiva lahenduse. Väikeses toas on nüüd piisavalt raamaturiiuleid, mahukas riidekapp ja voodialustes kastides peidus mänguasjad, millega saab tegutseda väikevend, kes veel ema-isa toas magab. Voodi on päeval diivaniks, kus võib sõpradega koos mõnusalt filme vaadata. Vähestele ruutmeetritele mahtus kõik lahedalt ära, sest toa kujundamine algas täpsest kavandamisest ning iga tegevus ja vajadus sai hoolikalt läbi mõeldud.
Kommenteerib sisearhitekt Irene Roos:
„Toa seinad said viimistluse, mis haakub ülejäänud korteri värvigammaga. Valgel taustal löövad punased ja sinised värvitoonid rõõmsalt särama ning loovad lapsesõbraliku meeleolu. Tapeedimustri valis toa elanik kindla käe ja selge maitsega ise, tehes minu jaoks ülejäänud töö palju lihtsamaks. Lae liigendamine andis võimaluse varjatud valgusallikaga üldvalgustuse kasutamiseks, mis loob ka kõrgema ruumi illusiooni. Koolilaua kohal ja voodi otste juures on funktsionaalsed valgustid õppimiseks ja raamatute lugemiseks. Pimendav ruloo aitab valgete ööde perioodil paremini välja puhata ja unetunde juurde võita.
Kuna algklassides käiva koolipoisi toas peab lisaks koolitööks vajalikule lauale leiduma koht ka vaba aja veetmiseks ja mängimiseks, siis valisin magamiskohaks mahukate sahtlitega multifunktsonaalse diivanvoodi. See on väikeses kodus väga tänuväärne mööbliese, sest pakub lisaks täiendavale magamiskohale ka hoiukohti, kuhu panna näiteks mänguasju või sporditarbeid. Raamatute ning lauamängude jaoks oli selles toas parim valik kõrgel paiknev seinariiulite rida. Seinale kinnituv mööbel on väikeses ruumis sageli hea valik. See võimaldab kasutada muidu tühja seinapinda esemete hoiustamiseks ja aitab kaasa avarustunde loomisele, sest vabastab põrandapinda.”