Mis on uuel aastal moes?

Ele Praks
29.12.2018
Pantone kuulutas 2019. aasta värviks korallikarva roosa. | Shutterstock

Noppisime uue aasta trendituultest parimaid palu, mida on mõtet kodu kujundamisel arvesse võtta.

Samet ja messing

Väga popp sisustuskangas on samet. Et see mõjuks koduselt ja poleks ülemäära teatraalne, miksitakse seda teistlaadsete materjalidega: kortsulise linase, sileda satiini ja villase käsitööga. Ning muidugi jääb sametise sohva vorm meeldivalt vaoshoituks. Näpuotsaga messingit mõne küünlajala või vaasi näol hoiab dramaatilist pinget siiski üleval.

Valgustid

Ühe perekonna valgusteid soovitatakse ruumi kaunistama-valgustama sättida rühmiti, mitte ühekaupa.

Klaasidega siseuksed

Mustas raamistikus klaasuksed lasevad lahkesti valgusel ühest ruumist teise kulgeda, kehtestades samal ajal ka piire ja vormistades vaateid.

Samas stiilis

Ühel tasapinnal asuva kodu keskmeks võiks olla avar oleskeluruum. Sellega kõrvuti asuv köök ja söömisala olgu samas stiilis ning samas värvigammas.

Detailid otsustavad kõik

Vana maja interjöör sisustatakse täiesti moodsalt, püüdes seejuures taastada nii palju ajalooliselt säilinud detaile kui võimalik. Tuleb leida vaid üks siduv lüli ning siin on selleks pilkupüüdvad lühtrid elutoas ja trepihallis (valgustidisainer Hanna Anonen, sisekujundus Hakola). Lühtrite üldine kuju on laenatud maja ajaloolt, aga siiski on need omamoodi nunnud valgustid värskelt ja selgelt nüüdisaegsed.

Maa ja savi värvid

Ehkki värvimessias Pantone kuulutas 2019. aasta värviks korallikarva roosa, võib lõunamere korallirahudest kaugelseisev põhjamaise stiili austaja julgelt jääda ka pastelsemate valikute juurde.

Magamistoas püsib tüüne ja mõnus atmosfäär, kui seinapindade ja tekstiilide värvid on valitud rahustavates maalähedastes ja murtud toonides.

Endiselt on väga trendikas naturaalsest linasest ning ka pleegitamata linase toonides voodipesu. See peaks olema pehmelt kortsunud nagu ikka pesu, mida ei triigita – me ei soovi raisata elektrit!

Punase savi või ruuge põseruuži tooni soovitatakse ka kööki, kus see loob minimalistlikule mustale-valgele mööblile ja köögimasinatele sõbralikult sooja fooni.

Ka vannitoas on trendigurudel hakanud pelgast valgest, mustast ja hallist villand saama. Asenduseks pakutakse sulgpehmet roosat.

Ühel tasapinnal asuva kodu keskmeks võiks olla avar oleskeluruum. | Shutterstock
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid