Mahlased virsikud koduaiast. Mida virsikupuu tahab ja mida kardab?
Kaja Kurg
Tänu aretusele on aina rohkem saada ka põhjamaisesse kliimasse sobivaid külmakindlamaid sorte. | Shutterstock

See, et ka Eesti kliimas saab kasvatada lõunamaiseid virsikuid, pole enam ammu uudis. Asi õnnestub aga vaid siis, kui kasvukoht on sobiv ja vahele ei tule mõnd eriti vastikut talve.

Eestis kasvanud virsikuid sain proovida ühes koduaias Tallinna serval Kakumäel. Tookord oli väga kuum suvi, mis viljade valmimist igati soosis. Otse puult nopitud peopesasuurune kodumaine virsik oli taevalikult hea: hapukasmagus ja mahlast nõretav, mahl voolas sõna otseses mõttes ojadena mööda mu sõrmi.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid