Luksuslik koduspaa saja-aastases talus

Aita Kivi
03.03.2020
„Keskne sammas ehitati selleks, et oleks, kuhu torud peita ja dušisegistid kinnitada – sest mina tahtsin, et vann oleks keset ruumi, mitte seina ääres,” räägib perenaine Evelyn. | Juta Kübarsepp

Evelyn Hintsi ja Gunnar Lepasaare talus valmis juurdeehitusena ligi 30-ruutmeetrine vannituba.

„Enne ümberehitust oli pesemisvõimalus abiruumis, kus nüüd paikneb maaküttepump,” räägib Evelyn. „Kuidagi iseendast sündis mõte, et senine köögi välissein saab edaspidi vannitoa siseseinaks. Ehk siis: vannitoa jaoks tuleb teha juurdeehitus!”

Nii saigi vannituba soliidsete mõõtmetega, majapikkune, et välisilme rahulik oleks.

Ka ruumi kõrguse määras olemasolev maja: katus pikenes  sama nurga all nagu endine juurdeehitis vana vannituba (praegune abiruum).

Ehitustööd tegid asjatundjad, kuid pererahvas otsis välja ning tõi koju meelepärased materjalid. Näiteks väikesed kivid, mis viimistlevad ruumi ühte seina, suure sinise vanni ja kõik muu.

„Üldiselt eelistame ikka naturaalseid materjale, kuigi Milanos ja mujal sisustusmessidel käies olen näinud, kui ilusaid ja huvitava disainiga asju nüüdisajal ka plastist tehakse,” räägib Evelyn.

 

Meeled puhtaks!

 

Villeroy ja Boch Gustavsbergi Eesti esinduse juht Aivi Paju kommeneerib:

Võtnud osa selle konkursi žürii tööst juba kümmekond aastat, võin öelda, et selle aja jooksul on võistluses osalenud väga palju kauneid kodusid ja ka vannitubasid. Nende hulgast oleme alati püüdnud tunnustada neid, kes on loonud midagi erilist ja omanäolist, veel enam – teinud seda oma kätega.

2019. aasta vannitoapreemia saanud klaasseinaga pesuruum on suursugune koduspaa, kus on olemas kõik vajalik igapäevasteks hügieeniprotseduurideks ning ka ruumi lihtsalt lõõgastumiseks. Erilist tähelepanu pälvis justkui boonusena läbi klaasseina avanev vaade aiaruumi loodusele. See võimaldab hoida ka meeled puhtana!

Vannituba sai Konkursi „Kodu kauniks 2019” vannitoapreemia 1000 eurot Villeroy ja Boch Gustavsbergi Eesti esinduselt.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid