Kuna esik on enamikus kodudes tavaliselt mõne ruutmeetri suurune, siis kipub küsimus, kuidas kõik vajalik sellele pinnale ära mahutada, kuuluma miljoniküsimuste valdkonda. Kuid kui lähtuda motost, et kõik on võimalik ja kuidagi ikka saab, siis tõesti saabki kõigega hakkama.
Mida on esikusse vaja?
1. Head valgustust
Korralik ja piisav üldvalgus on vajalik kas või selleks, et üle kontrollida, kas kotti sai kõik vajalik kaasa, rääkimata sellest, et iseennast enne väljumist üle vaadata. Esikuvalgustusele tuleb eraldi tähelepanu pöörata ka seetõttu, et enamasti ei ulatu sellesse ruumi päevavalgus ning kui puhkuse- ja suveaeg välja arvata, siis liigume esikus enamasti kellaaegadel, mil valitseb hämarus.
2. Suurt kappi
Hea, kui see on maast laeni ja mahutab jopede-jakkide kõrval ka jalatsid, kohvrid, matka- või muu hobivarustuse ning kui majapidamisruumi pole, siis ka koristustarbed. Kui esik on pisike, tasub vaadata, kas kapiruumi on võimalik lõigata kõrvalasuva ruumi arvelt. Kui peidame ülerõivad ning jalatsid seina sisse kapiukse või kardina taha, on võidetud visuaalne ruum palju suurem kui kaotatud reaalne kapialune pindala.
3. Peeglit
Et kodule tere või head aega öeldes kiirelt ka endale pilk peale visata, on vaja peeglit. Võib-olla tuleb nii ka meelde panna sügisel kaela sall – pärast kuuma suve võib see kergesti ununeda. Peegel võiks olla täispikkuses, kuid palju abi on ka väiksema suurusega peeglist. Praegu on moes suured ümmargused peeglid. Peale selle, et neist avanev vaade on avar, on need ka seinal efektsed ning ümar vorm on sõbralik .
4. Võtmenagi
Kojujõudmise järel võtmed kiirelt nagisse riputatud, on mugav järgmiste tubaste toimingute juurde liikuda. Ning pole vaja järgmine kord väljudes hakata mõtlema, kuhu küll need võtmed jäid. Võtmenagi või pisike riiul ei võta palju ruumi ja mahub kindlasti ukse lähedusse elule mugavust lisama.
5. Pinki
Eelkõige selleks, et jalatseid mugavalt jalga panna ning jalast võtta. Kuid ka selleks, et oleks, kuhu käe-, kooli- või poekotti toetada. Kui ruumi on tõesti äärmiselt vähe, siis saab ka ilma hakkama, aga kui vähegi võimalik, siis on alati hea mõte üks pink kas või panipaigaga ühitada.
6. Riidenagi
Nagi ei tähenda vaid üht konksu või konksurivi seinal. See võib olla ka täiesti eraldiseisev ja efektne sisustuselement. Suurem osa ülerõivaid seisab tavaliselt ikka pigem kapis või garderoobis, kuid eraldi nagi seinal on väga mugav, kui kiirustad või ei taha vihmamärga mantlit kohe kappi pista.
7. Vaipa
Ükskõik, kas esikusse on otsustatud paigaldada põrandasoojendusega keraamiline plaat või algab juba ukse juurest parkett või põrandalaud, esikuvaip on see, mis esimese liiva kinni peab ning ülejäänud kodu puhtama hoiab. Näiteks sisalvaip on mõnusalt pretensioonitu, kuid väga vastupidav ja lihtsasti puhastatav.
8. Seinakella
Sellele võib ju vastu vaielda, aga ei pruugi. Esiteks näitab kell aega, ilma et peaksid selleks telefoni tõstma või kätt silme ette liigutama – eriti oluline on see juhul, kui käed on juba täis. Teiseks on seinakell tore sisustuselement.