Väljapoole avanevad puitaknad – kas sobivad ka Eesti kliimasse?

Sisuturundus
Väljapoole avanevaid aknaid iseloomustab kõrgendatud vastupidavus kliimatingimustele ja kõrge isolatsioonitase. | Tootja

Enne oma akende jaoks hinnapakkumiste võtmist peaks teil olema selge, kuidas soovite, et need töötaksid. Tänapäeval on turul kaks peamist akna avamise tüüpi – sissepoole avanev ja väljapoole avanev. Põhiline erinevus nende kahe aknatüübi vahel on lihtne - väljapoole suunatud aknad on paigutatud raami välisküljele, sissepoole suunatud aknad aga sissepoole.

Kuigi Skandinaavia turul on just väljapoole avanevad aknad väga levinud, on Eestis nende kasutamine tagasihoidlikum. Järgnevalt vaatamegi, et millised on need eelised, mis iseloomustavad just väljapoole avanevaid aknaid ja kas nad võiksid sobida seetõttu ka Eesti kliimasse.
 

Väljapoole avanevad aknad säästavad ruumi ja võimaldavad kasutada aknalaudu

Funktsionaalsus ja kasutajasõbralikkus on väga olulised aspektid, mida tuleb arvestada hoone projekteerimisetapis või akende vahetamisel. Väljapoole avanevad aknad võimaldavad maksimaalselt ära kasutada aknalauda. Pole ju sel juhul vajadust akna avamisel aknalaualt asju ära tõsta vaid saab nad rahumeeli oma kohale alles jätta.

Samuti ei riku väljapoole avanevad aknad muu hulgas kardinaid, mis eristab neid sissepoole avatud akendest, mille puhul võib tugeva tuule tagajärjel tabada aken mitte ainult aknalaual olevaid esemeid, vaid räsida ka kardinaid.
Olgu huvitava faktina toodud ka asjaolu, et ka Feng Shui vaates on väljapoole avanevad aknad eelistatud. Seda põhjusel, et välja poole avamisel tekkiv kehaliikumine laiendab teie isiklikku qi elu energiavälja.
 

Kõrge isolatsioonitase ja vastupidavus ilmastikutingimustele
 

Väljapoole avanevaid aknaid iseloomustab kõrgendatud vastupidavus kliimatingimustele ja kõrge isolatsioonitase, mis on tingitud akende tehnilisest seadistusest, mistõttu tugeva tuule korral surub tuul akna tihedat aknaraami vastu.
Seetõttu on ta ohutum ka purunemise seisukohalt. Kui tugev tuuleiil puhub vastu akent, läheb aken nii öelda kinni ja jääb sellesse asendisse püsima. Sisse poole avaneva akna korral on aga oht, et aken hakkab tuuletõmbuse käes edasi tagasi käima ning on suurem oht, et klaas selle tagajärjel puruneb.
See on kindlasti üks asjaolu, mida tasub kaaluda ka Eestisse aknaid paigaldades. Eriti just mere ääres ja lagendikel tuultele avatud majade ning korterite puhul.

Hea isolatsioonitase on tänuväärt omadus ka piirkondades, kus on palju sademeid ja neid meil siis Eestis jätkub. Seda põhjusel, et väljapoole suunatud aknad toimivad vihmastes tingimustes eriti hästi, kuna korralikult kokkusurutud aken ja aknaraam ei lase vihmaveel aknaprofiili vahele pidama jääda.
 

Klarvindueri väljapoole avanevad aknad – vaid kõrgeim standard
 

Klarvinduer võib olla uhke oma väga kaasaegse tootmisbaasi, uute tehnoloogiate, uusimate seadmete ja kvaliteetsete spetsialistide üle. Kõik need aspektid üheskoos viivad nende väljapoole avatud puitaknad kauakestvate ja kaasaegsete lahendusteni.
Kuna väljapoole avanevad puitaknad muutuvad ka Eestis üha populaarsemaks, pakume just meie riigi kliimale kohandatud aknaid. Neid toodetakse ainult kvaliteetsest puidust. Hoolikalt valitud ja kontrollitud puitmaterjal on pärit Rootsi, Soome ja Lõuna- Eesti metsade parimatest kasvukohtadest ja akende valmistamisel on kasutusel ainult aeglase kasvuga männipuit. 

Pöörame seejuures suurt tähelepanu ka detailidele ja teostame iga protsessi osa käigus kvaliteedikontrolli.
Kuna nii hooned kui inimeste vajadused on erinevad, on Klarvindueri tootevalikus igale aknatüübile sobivad kahe- ja kolmekordse klaaspaketiga puitaknad. Samuti on võimalus valida sobiv avanemissuund. Standardina toodetakse parimast toormaterjalist 119 erinevat aknamudelit ja 7 erinevat aknatüüpi. Kusjuures kõikide Klarvinduer’i akende tarneaeg on ka kõrghooajal kõigest 2 nädalat. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid