Väljapeetud nutikodu

Tiina Lang
29.09.2023
"Kodu kauniks 2022" finalist. | Juta Kübarsepp

Tühjast tavatu kujuga korterikarbist kujundasid Annett ja Tristan Peterson maitseka ning stiilse nutikodu, kus iga pisidetailgi on põhjalikult kaalutletud.

Sujuva sahinaga katavad kardinad aknad, valgustus muutub hämaramaks ja teler hakkab pärast häälkäsklust tööle. Ka korteri temperatuur muutub võluväel, kui tundub, et on liiga külm või palav.

„Kui abikaasaks on IT-inimene, siis on loomulik, et meil on nutisüsteemid ja -kodu. Ütlesin küll esialgu Tristanile, et istume temaga varsti diivanil nagu vanad memmed, kelle lihased ei liigu, sest nutikella või telefoninuppu vajutades või Sirile korraldust andes süttib-kustub ja liigub kõik, mis vaja, ning ei peagi diivanilt tõusma. Nüüd olen selle kõigega juba väga harjunud,” tunnistab Annett, sõnades, et näiteks kogu erinevate ruumide valgustus on telefonist juhitav: saab reguleerida selle tugevust, muuta tooni külmemaks, soojemaks … Kardinaid avada ja sulgeda võib ka kellaajaliselt, samuti päikesetõusust-loojangust lähtudes. Programmeerida annab vajalikku nii, nagu tahad või tundub mugavam.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid