Tegelikkuseks saanud unistused

Aita Kivi
30.08.2023
Konkursi „Kodu kauniks 2023” põhjamaise kodu preemia 1000 eurot Hemtexilt. | Juta Kübarsepp

Triin ja Andry Saarmi pere kodu Nõmmel parkmetsa ääres on avar, põhjamaine, isikupärane ja meeldejääv. Stiilsus ja hubasus saavad siin sõbralikult läbi. 

„Öeldakse, et unistuste kodu leidmine on pikk protsess täis emotsioone ja
inspiratsioonipuhanguid. Oleme seda kõike omal nahal kogenud ja võime kinnitada, et enne kui leidsime selle päris õige, olime alati seda otsimas ja kui mitte otsimas, siis vähemalt sellest unistamas. Julgus unistada viib lõpuks ikka sihile!” on Triin mõistnud. 
Triin ja Andry otsisid Nõmmele maja juba 16 aasta eest, aga sobivat ei leidnud. Nõmme vastu tekkis huvi Lasnamäel sirgunud naisel ja Viljandist pärit mehel, kes seni mõlemad korteris elanud, endalegi ootamatult. „Avastasime, et endisaja hõng on nii võrratult võluv – eriti just Nõmme vanades majades,” nendib Andry. „Võtsime osa ajaloolase Leho Lõhmuse loengute sarjast „Jalutuskäigud Nõmmel”. Juba siis köitsid meid siinsed vanad viljapuid täis aiad ning parkmetsade rohelus. Toona kahjuks jalutuskäigud Nõmmele kodu leidmisega ei lõppenud ning elu viis meid ligi kümneks aastaks hoopis Pirita mändide alla,” selgitab Triin.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid