Tee ise | Tihaste advendikohvik

Marika Mikkor
09.12.2019
Linde on tore talvel oma aias jälgida. | Marika Mikkor

Meie viimastel soojadel talvedel ei ole lindude toitmine niivõrd hädavajadus, kuivõrd tore võimalus lindudega suhelda.

Toidumajad on nagu lindude kohvikud, kuhu kogunetakse suhtlema ja vastastikku edvistama. Põletavaks teemaks on haigete lindude külastus. Kas siis tuleks seemnesalv sulgeda? Tuttav veterinaar selgitas, et just täis kõhuga jäävad linnud vähem haigeks, piirdudes vaid viirusekandjaks saamisega.

Lapikust nõudepesuvahendi pudelist tehtud toidumaja koosneb kuuest eraldi punutud detailist. Plastpudeli laiematele külgedele on lõigatud suured ukseavad. Kahele kitsale küljepaneelile on punutud okstest eraldi detailid, neid traadiga kinnitades on külgmised piidad samal ajal seestpoolt okstega vooderdatud.

Kummagi ukse üla- ja alaossa on eraldi punutud kaks detaili, mis kinnitatakse traadi abil plasti külge. Lõpuks on ümber punutise üla- ja alaosa kinnitatud värsketest oksapatsidest vitsad – varjamaks erinevate detailide üleminekuid ja traate ning selleks, et lindudel oleks parem maanduda.

Mimesugustest detailidest punudes on lihtsam kasutada isepäisemaid oksi, toidumaja saab nõnda „sagrisem”, looduslähedasem ja kunstipärasem. 

Marika Mikkor
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid