Täiendage oma kodust spordiväljakut sulgpalliplatsiga

26.06.2023
Sisuturundus

Kas teil on kodus aed ja selles piisava suurusega vaba nurgake? Aed on üldiselt koht, kus saab kohvitassi või veinipokaaliga lõõgastudes toolile vajuda ning nautida esimest sooja kevadtuult või kosutavat varju kuumal suvepäeval. Aed on samuti meldiv paik, kus pere ja sõpradega grilli ääres aega veeta, lauamänge mängida või maailma asju arutada. Aed võib olla aga ka koht, kus lisaks muruniitmisele saate teha oma igapäevast trenni.

Treening ei pea olema raske ja ebameeldiv

Tänapäeval mõtleme regulaarset treeningut silmas pidades sageli päratusuurele spordisaalile tohutu hulga masinate ja hirmuäratavate raskustega. Kõige loomulikum viis trenni teha on aga üsna looduslähedane. Mõelge oma lapsepõlvele, kui veetsite suurema osa ajast naabrilastega lemmikmänge mängides või lihtsalt oma aias ringi joostes või endid võidu murul rullides.

On aeg tuua see lihtsus koos tervislikkusega oma koju tagasi. Kõik, mida teil tegelikult on vaja – veidi entusiasmi, elementaarseid tööriistu ja pool päeva pühendumist – leiate hea tahtmise juures alati. Üks lihtsamaid ja toredamaid selletaolisi ettevõtmisi on sulgpalliplatsi rajamine oma aeda. See on üks kõige armastatumaid ja laialt levinud spordialasid, mida naudivad nii täiskasvanud kui ka lapsed. Ka Online spordiennustus laseb teil mänge reaalajas jälgida ning oma lemmikutele kaasa elada. Kokkuvõtvalt - aias sulgpalli harrastamisest on teile igal juhul palju kasu.

Sulgpalli kasulikkus tervisele

Sulgpall on populaarne spordiala, mida harrastavad igas vanuses ja mängutasemel inimesed üle kogu maailma. See ei ole mitte ainult suhteliselt lihtne, lõbus ja võistluslik mäng, vaid pakub ka mitmeid tervisele kasulikke elemente, mis aitavad kaasa mitmekülgsele ja aktiivsele eluviisile. Olenemata sellest, kas olete juhumängija või tõsine võistleja, võib sulgpalliga tegelemine avaldada positiivset mõju teie füüsilisele ja vaimsele heaolule.

Sulgpall pakub terviklikku lähenemist tervisliku ja aktiivse elustiili säilitamiseks, alates südame-veresoonkonna treenimisest ja lihasjõu suurendamisest kuni osavuse ja koordinatsiooni edendamiseni.

Positiivne mõju nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele

Uurime lähemalt, kuidas sulgpall mõjutab teie tervist ning miks on see väga kasulik spordiala, mida peaksite oma treeningrutiini lülitama.

1. Kui harjutate oma aias regulaarselt sulgpalli, siis on see parim viis hoida oma tervislikku seisundit tasakaalus. See on üks parimaid kardiovaskulaarseid üldkehalisi harjutusi, mida oleme välja mõelnud.

2. Sulgpall on tegelikult suurepärane viis tervete luude ja lihaste säilitamiseks. Te ei peaks enam kunagi jooksma sellel tüütul jooksulindil või tegema piinavaid jõutreeninguid.

3. Sulgpalli harjutamine toob teie ellu värskust ning vaheldust ning isegi õnnetunnet. Te saate mängides luua sõbralikke ja südamlikke sidemeid teiste inimestega, sest sulgpalli mängimiseks on vaja teist mängijat. See võib tegelikult olla suurepärane võimalus korraldada oma aias sulgpalli harjutamise koosviibimisi, kuhu saate kutsuda oma sõbrad ja pere ning ka uued tuttavad.

4. Kui soovite lahti saada üleliigsetest kilodest, siis sulgpalli mängimine oma aias võib aidata seda eesmärki saavutada. Samuti aitab see parandada teie ainevahetust ja vähendada diabeedi tekkimise tõenäosust.

Lühivaade sulgpalli ajalukku

Sulgpalli kui mängu pikk ajalugu ulatub tagasi Antiik-Kreeka ja Kaug-Ida vanade tsivilisatsioonideni. Algselt kasutati reketi asemel jalga ning märke sellisest mängust on leitud isegi ligi 3000 aasta vanustelt Hiinas toodetud savinõudelt. Sulgpall on palli ning mänguvahendi näilisest kergusest tegelikult kiireim reketispordiala maailmas, sest palli lõppkiirus võib küündida üle 400 km/h.

Sulgpall on väga laialt levinud ja lihtsate reeglite harrastus, mida saab nautida isegi oma kodus, hoovis või aias. Teie aiast võib saada ümbruskonna kuum koht, kui te võtate järgida meie ideid ja rajate isikliku sulgpalliväljaku. Ka teie lastele ning nende sõpradele meeldiks, kui neil oleks sportlik koht otse kodus. Isegi teie saate palju rõõmu, kui mängite sulgpalli või veedate aega oma aias. Teie aed oleks kohalik tõmbenumber ja rõõmu ning kilkeid koosviibimisest kostuks kaugele.

Tänu kergetele materjalidele saab (aga kindlasti ei pea!) sulgpalli mängida palju aeglasemalt kui tennist, mistõttu sulgpall on populaarne ka päris noorte, eakate ja puuetega inimeste seas. Seda spordiala saab edukalt mängida siseruumides või kui järgite meie juhiseid, siis otse teie tagahoovis.

Koduaeda sulgpalliväljaku ehitamine

Mõõtke väljaku piirid ja märkige need ära. Väljak peaks olema ligi 6 meetrit lai ja 13,5 meetrit pikk. Lööge väljaku igasse nurka üks madal vai ja ühendage nurgad valge nööri või paelaga. Võrk tuleks asetada üle väljaku keskkoha nii, selle kõrgus oleks ca 1,5 meetrit (päris täpset arvu 155 cm ei pea ilmtingimata kodustes tingimustes taga ajama).

Seadke võrk üles, kasutades postitoestusi ja trossitugesid. Iga sulgpallimängu komplektiga peaks kaasas olema kokkupaneku juhised, mille järgmine ei tohiks suuremaid raskusi valmistada.

Jagage igale mängijale (mängida saab kas kahekesi või paaris ehk neljakesi) kätte oma sulgpallireket ning üks sulgpall. Reketid on väiksemad ja kergemad kui tennisereketid, kuid hädapärast saab kasutada ka tennisevarustust – trenn tuleb ilmselgelt raskem ja intensiivsem.

Lühidalt reeglitest

Kaks või neli mängijat löövad reketi abil sulgpalli vaheldumisi ühe löögiga üle võrgu. Pallivahetust on saab võita, kui lüüa pall vastase väljakupoolele maha või kui teine mängija eksib. Veaga on tegemist siis, kui sulgpall lüüakse väljaku piiridest välja ja see puudutab maad või kui pall ei ületa võrku.

Ühe pallivahetuse võitja saab ühe punkti ja sellega kaasneb õigus sooritada järgmine palling. Reeglina mängitakse 21 punktini, kuid võite kokku leppida ka muus punktiarvestuses. Esimese geimi esimene pallija loositakse; hiljem pallija vahetub. Oma lõbuks mängides ärge olge aga punktiarvestuses liigselt hoolsalt ning keskenduge pigem heale seltskonnale, ilusale ilmale ning mängurõõmule.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

 

Sarnased artiklid