Romantika puudutus kauges külas

Aita Kivi
07.07.2023
Konkursi „Kodu kauniks 2022” finalist. | Juta Kübarsepp

Kraavi talu sõja ajal ehitatud elumajas võib astuda ruumist ruumi, imetledes ükshaaval seal tooni andvaid esemeid ja kuulates nende saamislugu – Ülle ja Aivar Kool on loonud muljet avaldava kodu.

Eestimaal on palju maakodusid, mil on nii-öelda juured all – kodusid, kus koos tegutseb mitu inimpõlve ja loodud hubasusest osatakse hulgakesi koos aega veetes rõõmu tunda. Et ka Maarja-Magdaleena külas asuv Kraavi talu just selliste hulka kuulub, seda aimus nii konkursile saadetud fotodest kui ka kaaskirjast:

Meie vanavanemate kodu on kümne aasta jooksul saanud tänu meie vanematele täiesti uue ilme. Kuna meie isal on kuldsed käed ja emal suurepärane stiilitunnetus, siis koos moodustavad nad ideaalse tandemi, mille tulemiks on väga hubane ja soe iseehitatud kodu. Alles on jäetud kõike, mida on olnud võimalik ehituslikult säilitada või taastada, ning sellesse on omakorda lisatud nüüdisaegseid kodusisustusdetaile. Kraavi talus jagub ruumi kõigile pereliikmetele. Kohti koosolemiseks on palju, näiteks mitu kööki, kus koos kokata, ja söögituba, kus õhtusööke nautida.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid