Roheline elutuba tagaaias

Kaja Kurg
31.03.2022
Pisike linnaaed Saaremaal oli „Kodu kauniks 2021” finalist. | Meeli Tulik

See imepisike linnaaed on oivaline siseruumide laiendus, kus lõõgastuda pärast tööpäeva, teha veidi aiatööd ja tunda rõõmu taimedest.

 

Tänavalt mööduja ei oska aimatagi, milline tore roheline oaas jääb väikese kahekordse eramaja taha. Kivisillutisega kaetud sissesõiduala, mida piirab ühel serval maja sein ja teisel abihoone, ei reeda nurga taha jäävat salaaeda. Tõeline privaatsus: juhuslikud pilgud ei saa siia sisse piiluda!
Aiakeses on olemas kõik see, mida hinnata „taskurätisuuruse” linnaaia puhul: otstarbekas ruumikasutus, mugavus ja läbimõeldud taimekooslused, mille hooldamine ei orjasta ja mis lasevad aiaelust täiel rinnal rõõmu tunda.
„Meie aed on kui minu pere väike ja väga privaatne paradiis, kus on alati väga tore aega veeta. Me grillime, einestame, päevitame, kohtume sõpradega. Kõige enam kasutame aeda puhkamiseks,” ütleb maja perenaine.
Tütar Elsal on linnas oma korter, aga hubases lapsepõlvekodus viibib ta koos elukaaslasega igal võimalusel. Elukaaslasele meeldib samuti aias tegutseda ning sageli toimetavad kõik kolm väljas koos. See on tore ja ühteliitev.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid