Niiskuskindlad põrandad. Puitpõrand vannituppa ja sauna

Kairi Oja
Niisketesse ruumidesse puidu paigaldamisel on soovitav tellida töö ikka oma ala professionaalidelt. | Shutterstock

Rahvasuus on levinud termin "veekindel parkett", mida peaks saama kasutada ka vannitoa ning sauna põrandal. Tegelikkuses niisugust asja olemas ei ole – märgruumides kasutamiseks sobib kas täismasspuit, mis on spetsiaalsete immutusvahenditega (üldiselt õliga) töödeldud, või mõni troopiline puit, millel on kõrge looduslik õlisisaldus.

Müüt "veekindlast parketist" on levinud üsna laialt, ent nii parketitootjad kui -müüjad kummutavad selle kiirelt. "Tõsi, sellist parketti pole veel leiutatud," sedastab põrandakattematerjali paigalduse ja hooldusega tegeleva RM Stuudio juht Rando-Karel Arro ja lisab, et küll on olemas erinevad materjalid – näiteks vinüül –, mida võib paigaldada ka niisketesse ruumidesse.
"Siiski, ka naturaalsel puidust parketil võib olla spetsiaalne töötlus, mis parandab märgatavalt vastupidavust: materjal talub vee ajutist parketi pinnale sattumist, kuid pikaajalisel kokkupuutel veega tekib puidule siiski niiskuskahjustusi. Niisiis sobib niisketesse tingimustesse Arro ütlust mööda puit, mis on kas spetsiaalse töötlusega, mis ei võimalda niiskusel puitu tungida, või siis eksootiline puit, millel on juba looduslikult kõrge õlide sisaldus.
Näiteks tiikpuu, akaatsia, ipe jne," loetleb ta. "Need puud kasvavad loomuldasa niiskes kliimas ja kõrge õlisisaldus võimaldab neil oma päritolukeskkonnas püsima jääda."
 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid