Nälkjatõrje nõuab kannatlikkust. Kas olukord on lootusetu?
Eha Kruus
Eesti Maaülikool
Hispaania teeteo populatsioonid on Eestis arenenud takistamatult umbes Euroopa Liiduga liitumisest alates. | Shutterstock

Kui midagi ette ei võeta, siis sobivamates elupaikades võtavad võõrnälkjad võimust. Hispaania teeteo isendeid aia ühel ruutmeetril võib olla rohkem kui poolsada.

Harjumuspäraseks saanud vaba inimeste, kaupade, teenuste ja kapitali liikumise kõrval, mida Euroopa Liidu siseturg võimaldab, vohab selle varjukülg: invasiivsete võõrliikide tahtmatu sissevedu, kohanemine ja levik.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid