Milliste tunnuste järgi tunned ära rododendronit kimbutavad haigused?
kodus.ee
Ühtlasemalt kollakas toon võib anda märku ka toitainepuudusest. | Shutterstock

Rododendronid on võrreldes näiteks roosidega märksa hõlpsamini hooldatavad taimed, kuid neidki kimbutavad mõned hädad. Järgnevalt mõned tüüpilisemad juhud, mis eriti algajal rodokasvatajal südame värisema panevad.
 

* Lehed on kollaka tooniga, mille taustal eristub tumeroheline võrkmuster: taim annab märku, et pinnas ei ole tema jaoks piisavalt happeline. Lahendus: taim tuleb välja kaevata ja pinnas välja vahetada, järgides kõiki istutamisreegleid (taime juured  ei tohi saada kuivakahjustusi ja uus turvas peab olema hoolikalt märjaks immutatud).

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid