Mida teha kodus tekkivate ehitusjäätmetega?

kodus.ee
Lihtsaim viis koduse remondi käigus tekkivate jäätmete lahtisaamiseks on koguda jäätmed nt esikus suurtesse prügikottidesse ning siis tellida jäätmekäitlejalt ehitusjäätmete konteiner. | Eesti Keskkonnateenused

Soe aeg paneb mitmed koduomanbikud mõtlema remondile - uuendamist vajav magamistuba, vannituba või muu kodune ruum toob endaga kaasa aga suure hulga ehitusjäätmeid.

Eesti Keskkonnateenuste juhatuse liikme Bruno Tammaru sõnul on eriti kortermajade puhul aastatega muutunud elanike suhtumine ehitusjäätmete osas. “Vanasti visati heal juhul kõik ehitussodi olmejäätmete prügikasti, halvemal juhul viidi metsa,” viitas Bruno Tammaru. 

Kortermajade puhul on täna kohustus biojäätmed visata biojäätmete prügikasti ning paberprügi paberjäätmete prügikasti. “Segaolmejäätmete konteinerisse sobib kõik muu igapäevaselt tekkiv prügi. Ohtlikud jäätmed, mööbel ning ehitusjäätmed ei ole kindlasti segaolmejäätmed ning nende viskamisel eelnimetatud konteineri võib prügivedaja loobuda konteineri tühjendamisest,” kirjeldas Bruno Tammaru.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid