Meisterda suveõhtuks küünlalaternad

Eve-Lii Sandre
Kodu & Aed
01.08.2013
Küünlalaternad | Juta Kübarsepp

Küünlalaterna saab ise teha näiteks lihtsatest klaaspurkidest. Nende kujundamiseks on lugematu arv võimalusi!

Matt härmatiseefekt ehk Frost (ingl k härmatis) sobiks kõla poolest rohkem küll talveõhtutesse, kuid sümpaatset matistatud pinda tahaks kasutada kõikjal. Kanna pintsli või poroloonist tupsutiga värv ühtlaselt üle klaasi, lase kuivada ning aseta 30 minutiks 160kraadisesse praeahju. Ahjus kuumutatud ese on käsitsi pestav. Glas Frost 35 ml/2,80 eurot.

Salvrätikutehnika sobib hästi ka klaasile ja keraamikale. Lõika sobiv kujund salvrätikust välja, eemalda alumised kihid ning jäta kleepimiseks vaid mustriga kiht. Kanna klaasi jaoks sobiv Decoupage Glas pehme pintsliga esmalt eseme pinnale ning seejärel silu pind sama pintsliga üle. Jäta kuivama ning kuumuta ahjus nagu Frosti. Hea nipp! Kata salvrätikutehnikas kaunistatud pind omakorda Frostiga, siis saad eriti romantilise tulemuse. Kuumuta ahjus pärast Frosti kuivamist, vahepeal ei ole vaja kuumutada. Decoupage Glas 35 ml/3,24 eurot.

Pärlipliiats ei ole küll mõeldud otseselt klaasi dekoreerimiseks, kuid jääb väga armas, eriti Frostiga viimistletud pinnal. Kuna pärlipliiatsit ei tohi kuumutada, tuleb matistatud pind eelnevalt ahjus kuumutada ning alles siis pärlipliiatsiga kaunistada. Kui pärlipliiatsiga viimistletud ese peaks vajama puhastamist, tee seda õrnalt. Hea on see, et kui mõni pärl aja jooksul ka kipub pinnalt ära tulema, saab selle sinna uuesti peale tilgutada. 19 erinevat tooni. Pärlipliiats 28 ml/2,50 eurot.

Teisaldatavaid klaasikleepse on lõbus ja lihtne teha ja paigaldada ning vajadusel pinnalt ka eemaldada. Sobib hästi koos lastega meisterdamiseks. Otsi näiteks internetiavarustest sobiv kujund, prindi välja ja aseta tavaliste kilekaante vahele.

Alusta värvimist kujundi kontuuridest, kasutades selleks spetsiaalselt kontuurvärvi või läbipaistmatut metallikvärvi. Lase kontuuridel u 2 tundi kuivada. Seejärel täida kontuuride vahele jäävad alad sobivates toonides või värvitu klaasikleepsuvärviga. Lase 24 tundi kuivada ning teisalda sobivale klaasesemele. Klaasikleepsuvärviga dekoreeritud esemeid ei ole hea jätta lõõskava päikese või lausvihma kätte. Eseme puhastamiseks eemalda esmalt kleebis ning pese siis nagu tavaliselt. Aseta kleebis tagasi puhtale ja kuivale esemele. Lõbus klaasivärv 85 ml/3 eurot.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid