Kuidas valida endale parim elektritõukeratas?.

Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Endale parima tõukeratta valimine pole kerge, kuna peate arvestama mitmete teguritega nagu näiteks tõukeratta kiirus, suurus, kaal, töökindlus ja maksumus.

Elektrilised tõukerattad pakuvad meile võimalust palju kiiremini liikuda kui kõndides. Lisaks sellele on need samal ajal keskkonnasõbralikud ja odavad. Endale parima tõukeratta valimine pole kerge, kuna peate arvestama mitmete teguritega nagu näiteks tõukeratta kiirus, suurus, kaal, töökindlus ja maksumus. Jagame teiega paari nippi, kuidas saaksite ilma suurema pingutuseta valida endale sobiv elektriline tõukeratas.

 

Sõidumugavus

Sõidumugavus on üks peamisi tegureid uue elektritõukeratta valimisel. Teie sõidumugavust mõjutavad 3 peamist tegurit.

 

 * Rataste suurus

Ratta suuruse valimisel soovitame vältida rattaid, mille läbimõõt on alla 8 tolli, kuna väiksemad rattad on vastuvõtlikumad aukudele, kividele ja liivale ning teie sõit võib lõppeda seetõttu väga halvasti.

Samuti veenduge, kas rattad on täis- või õhkrehvidega. Täisrehv sobib rohkem linnas liikumiseks. Samas on õhkrehviga mugavam sõita pikemaid lõike, ka konarlikul pinnasel ja maastikul. Õhkrehv ei kanna vibratsiooni juhtrauda ja sealt edasi kätesse.

 * Vedrustus

Kvaliteetne vedrustus tagab teile raskel maastikul samuti sujuvama sõidu seega kindlasti peab teie tõukerattal olema hea vedrustus või õhkrehvid.

* Kiirus

Viimaseks teguriks on kiirus ning seda määrab mootori võimsus, pind millel sõidate, rehvid ja sõitja kaal. Valige endale ratas, mis sõidab teie jaoks piisavalt kiiresti.

Valige endale hea hinnaga kvaliteetne ja mugav elektritõukeratas Kaup24 veebipoest!

 

Sõiduulatus

Kui on soov muretseda tööl või koolis käimiseks elektriline tõukeratas, tuleb valimisel arvesse võtta igapäevast kilometraaži ja maastikku, millel sõitma hakatakse. Enamike elektriliste tõukerataste sõiduulatus jääb 20-30 km vahemikku, kuid on ka erandeid, mis võimaldavad sõita ühe laadimisega kuni 45-65 km.

 

Tõukeratta pidurid

Elektrilistel tõukeratastel on 3 peamist tüüpi pidureid - elektrilised, trummelpidurid ja jala pidurid.

Elektrilised pidurid nõuavad vähest hooldust ja peatavad teid kiiresti. Trummelpidurid on paljude lemmikud, kuid kuluvad aja jooksul ja vajavad palju hoolt. Jalapidurid asetsevad tagumisel porilaual ja on samuti effektiivsed, kuid nende kasutama õppimine võtab veidike aega.

Kindlasti tasub pidurite osas usaldada tootja poolt disainitud pidurite lahendust ning mitte hakata ise tõukerattale lisapidureid kinnitama.

 

Tõukeratta suurus

Enne tõukeratta ostu veenduge, et tõukeratas sobib teie pikkuse ja kehakaaluga. Samuti on enamik tõukeratastel kokkupanemise funktsioon, mis võimaldab teil ratast endaga igale poole kaasa võtta. Enamik turul olevaid elektrirattaid kaalub umbes 15 kg, mõni natuke rohkem ja mõni vähem.

 

Kui soovite kergemat mudelit, siis soovitame teil valida tõukeratas, mis kaalub 12,5 kg või vähem. Kindlasti uurige enne ostu lähemalt, kui raske või kerge ratas kokkupanduna on, et teil oleks seda mugav kaasas kanda.

 

Telefonirakendused

Paljudel elektrilistel tõukeratastel on ka spetsiaalsed rakendused olemas, kust on võimalik jälgida teie sõidukiirust, läbitud distantsi ja palju veel tõukerattaga sõita saab. Rakenduse käsitlemine on lihtne - peate endale rakenduse laadima telefoni ning ühendama ära oma elektrilise tõukerattaga. Lisaks kuvavad nutirakendused olulist infot ratta hoolduse kohta ja aeg-ajalt uuendavad ka kergliikuri tarkvara, mis on oluline iga sõitja jaoks.

 

Asjad, mida tõukeratta ostul veel kaaluda

* Tõukeratta tuled

Mõnel tõukerattal on sisseehitatud tuled, mõnel ainult helkur. Kui kavatsete palju öösel ringi sõita, on soovitatav kasutada väga eredaid tulesid. Lisaks on võimalus kinnitada tõukeratta külge lisatulesid, et öösel oleks turvalisem sõita ja nähtavus parem.

* Müra

Osad mudelid teevad sõites tugevat vilistavat häält, mida paljud ei võib-olla ei kannata. Seetõttu enne ostu sooritamist veenduge kõikides funktsioonides ning ka elektrilise tõukeratta sõiduhääles.

 

Tarvikud, mis kindlasti olemas peaksid olema

Et liiklemine oleks tõukerattaga võimalikult ohutu nii sõitjale kui kaasliiklejatele, siis tasub jälgida ka ohutusega seotud elemente.

* Kiiver

Üheks olulisemaks tarvikuks on kiiver, mis kaitseb teid kui peaks juhtima õnnetus. Teie elektriline tõukeratas liigub kohati kiiremini kui jalgratas, seega on soovitatav alati peas kiivrit kanda.

* Lukk

Elektritõukeratas on väärtuslik ese ning kaasaskantav lukk tagab selle ohutuse. Olgugi, et paljudel elektitõukeratastel on olemas automaatne lukk, mille saab äpist aktiveerida, siis klassikaline lukk annab kindluse, et keegi ei saa sinu tõukerattaga minema jalutada.

* Telefonihoidik

Lisavarustusse võiks kuuluda ka telefonihoidik, mis võimaldab teil keskenduda sõidule ja teedele - nii et te ei hoia telefoni enda käes. Ka gps-i kasutamiseks on telefonihoidik väga mugav.

 

Elektriline tõukeratas on nii lastele kui ka täiskasvanutele linnas liikumiseks suurepärane sõiduriist. Tõukeratta suurim eelis jalgratta ees on kompaktsus, kuna see käib ühe liigutusega kokku. Võtate oma tõukeratta kätte ja astute ühistransporti, poodi, lifti või kontorisse. Ometi tuleks elektrimootoriga geniaalset leiutist targalt valida. On oluline vahe, kes on kasutaja - kas pisike nooruk, kes sõidab sellega paari kilomeetri kaugusele kooli, või tugevama kondiga täiskasvanu, kes peab tööle jõudmiseks läbima pikemaid vahemaid keerulisemates liiklusoludes.

 

Sõltumata kasutajast ja tõukeratta mudelist on esmatähtis teadvustada, et tegemist on üsna nobedalt liikuva sõiduvahendiga ning ohutus on ülimalt oluline.

Kaup24 veebipoest leiate kevadeks kvaliteetsed tõukerattad ja jalgrattad kogu perele!

www.kaup24.ee

Sarnased artiklid