Kuidas luua endale kodukontorit

17.11.2022
Sisuturundus

Kodukontoris töötamine sai eestlaste seas hoo sisse koroona pandeemia saabumisega.

Tol ajal ajutisena tundunud ja senimaani mitte nii populaarne tööviis on aga meeletult populaarsust kogunud ning tulnud selleks, et jääda. Statistikaameti andmetel ei ole suurem enamus kodukontori rõõme nautinud töötajad nõus enam täiskohaga kontorisse tööle minema seega ei jäägi tööandjatel enam muud üle, kui kodukontorit võimaldada. Kodus töötamine paratamatult nõuab siiski distsipliini ja efektiivset ajajuhtimist. Oleme toonud välja mõningad nipid, kuidas olla kodukontoris maksimaalselt produktiivne ning luua endale kodus töötamiseks meeldiv keskkond.

* Jälgi, et sinu kodukontori nurga läheduses oleks võimalikult vähe segajaid

Selleks, et oleks lihtsam hoida fookust soovitame luua kodukontori nurga kas eraldi tuppa või valida selleks võimalikult vaikne nurk, kuhu teised pereliikmed satuvad vähem ning kuhu kostub võimalikult vähe olmemüra. Kuna kodus on tähelepanu paratamatult rohkem hajevil, siis mida vähem on sinu kodukontori laua ümbruses igapäevaseid segajaid, seda parem. Soovitame võimalusel vältida müratekitajaid nagu pesumasin, telekas või lastetuba. Arvestada tasub ka päikese liikumisega erinevatel aastaaegadel- tasub valida koht, kus on aastaringselt kõige rohkem päevavalgust. Lisaks on abiks erinevad mürasummutavad seinapaneelid ja atmosfääri loomiseks ehk ka mõni kena toataim. Toataim annab lisaks atmosfäärile kodukontori ruuumi ka hapniku juurde seega on see puhas võit.

* Tee pause

Väga oluline on anda ka kodus oma ajule pause. Oma ala eksperdid soovitavad vähemalt iga pooleteist tunni tagant teha ajule paus ja keskenduda ajutiselt korraks millegile muule, kui tööülesannetele. Füüsilistes kontorites on ajule puhkuse andmiseks populaarsed erinevad mängud kolleegide vahel - näiteks kabe, pinks või kaardimäng. Hea alternatiiv töötades kodukontoris on ka erinevad online kasiino mängud, mida soovi korral saab mängida ka veebis, nt Paf casino kaardimängud. Kui silmad juba arvutiekraanist väsinud, tasub ka päeva jooksul tõusta arvuti tagant püsti ning anda puhkust ka silmadele. Selleks, et rühti hoida ja vältida seljavalusid on kasulik teha päeva jooksul mõningad sirutused ja venitused, mis ühtlasi annavad puhkevõimaluse ka sinu silmadele.

* Hoia oma kontorinurgas korda

Üks suurimaid stressifaktoreid ja kodukontoris on tihti peale segadus. Vanad märkmepaberid, hommikused kohvitassid ja muu mõttetu pudi-padi tekitavad ajule stressi ning raskendavad keskendumist. Soovitame hoida oma kontorinurga võimalikult vabana üleliigsetest asjadest, pinnad tasub hoida ruumika ja puhtana. Erinevate dokumentide jaoks on olemas erinevates sisustus poodides organiseerimise süsteeme ja laua alla tasub asetada prügikast.

* Vaata, et vajalikud asjad oleksid alati laua ligidal

Selleks, et vältida seda, et keset tähtsad koosolekut peab minema tormama, tee päeva alguses kindlaks, et kõik vajalik oleks juba valmis ja vajadusel kiiresti kättesaadav. Varu laua peale veepudel ja mõni puuvili või pähkleid. Kontrolli, et laadijad oleksid olemas ja et pastakas oleks täis. Nii väldid seda, et puuduoleva asja järgi tormates sinu fookus hajub ning saad alustada oma tööpäeva kodukontoris rahuliku meelega.

* Sinu kontor olgu sinu moodi!

Selleks, et ennast mugavalt tunda on oluline luua endale kontorinurgas keskkond, kus sinul on hea olla. Väga oluline on sinule sobiv tool. Vale istumisviis ja ebamugav tool tekitavad seljavalusid ning liigeseprobleeme. Lisa soovi korral oma lauale detaile, mis on sinu lemmikutes toonides või aseta lauale taimi. Visuaalselt meeldiv keskkond teeb töötamise rõõmsamaks ning päevad produktiivsemaks.

 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid