Kui usin taimede kastja sa oled? Vastavalt sellele vali pott

Eneli Käger
Juba taime istutamisel arvestada oma kastmisharjumustega. | Shutterstock

Toataimede ümberistutamisel arvesta oma harjumustega. Vähenda taimede kastmismuresid õige poti ja istutussegu valikuga.

Poti valik

Savist pott hingab, plastik mitte – seega kaob savipotist osa niiskust ka läbi seinte. Savipotil on omadus imeda endasse osa mullas olevast niiskusest. Siit ka soovitus, et kui võtate kasutusele uue või tühjalt seisnud savipoti, tuleks see enne istutamist vähemalt paariks tunniks vette likku panna.
Plastik- või töödeldud savipotiga võrreldes kuivab savipoti kasvupinnas kiiremini ja ühtlasemalt. Seega tuleb plastpotis olevat taime harvem kasta kui savipotis kasvavat, kuid kastmisega tuleb olla ka hoolikam. Kui „mulla“ pind on kuiv, ei tähenda see veel, et kogu plastpoti sisu oleks kuiv.

Teades, kui lihtne on tagada taimedele optimaalne ja pikaajaline niiskus hüdro- või poolhüdro (altkastmisega) lillepotte kasutades, on lausa uskumatu, kui vähe neid kasutatakse. Hüdropoti idee on paljudele võõras, kuid altkastmisega pottidega väheneb meie kastmiskordade arv tunduvalt ja taimede juured on turvaliselt mullas.

Kui taime istutamisel hüdropotti tuleb juured eelnevalt hoolikalt mullast puhtaks pesta, siis altkastmisega poti korral toimub tavapärane istutamine. Lihtsalt pott on pisut teistsugune. Mõõdikutega pottide puhul puudub vajadus isegi näppu „mulla“ sisse pista, et kontrollida, kui märg või kuiv taim on.

 

 

Sarnased artiklid