"Kodu kauniks 2017": vaata, millised koduaiad said aia eripreemia!

Kodu & Aed
06.12.2017
Kairi Kase ja Argo Punneki koduaed pälvis "Kodu kauniks 2017" aia eripreemia. | Tiina Tammet

Konkursi "Kodu kauniks 2017" võitjad said pärjatud: lisaks kodudele laekus võistlusele ka 41 aeda, mille hulgast sõeluti välja 17 finalisti. Kõigist finaali jõudnud aedadest saate aasta jooksul ajakirjast Kodu & Aed ka põhjalikumalt lugeda, aga siin on kolm aia eripreemia saajat!

Kairi Kase ja Argo Punnek on kujundanud oma Räpinas olevast väikesest linnaaiast mõnusa rohelise toa. Siia mahuvad ära liigirikkad istutusalad, sillaga tiigike, lilleamplitega aiakiik, aiamajake, väike kasvuhoone ja kastides peenramaa. Aia üldilme on rahulik, tooni annavad okaspuud, lehtpõõsad ja kõrrelised, aiaehitised on värvitud maitsekalt hallikassiniseks. Nende aed pälvis aia eripreemia, 500 eurot Fiskarsilt.

Marju ja Robert Luhti koduaed Tartus sündis siis, kui pere kolmest lapsest kaks olid veel pisikesed. Aia planeerimisel lähtutigi suuresti laste vajadustest: siin on vahva mängumaja, 100 m pikkune ringrada ratta, rula või rulluiskudega sõitmiseks, suur muruplats pallimängudeks. Aeda raamivad ilupeenrad, siin on ka rodoaed ja trendikas kastpeenardega aiamaa. Nende aed pälvis aia eripreemia, 500 eurot Fiskarsilt.

Piret ja Väino Rasti pisike, vaid mõne aasta vanune aed Tallinnas Kloostrimetsas võlub lihtsuse ja maitsekusega. Moodsat maja ääristavad suured püsililledest ja kõrrelistest peenrad, kus jätkub värve aasta läbi. Krundi serval suure kuivenduskraavi kaldal puhkevad kevadel tuhanded tulbid. Säilitatud on kõrghaljastust. Nende aed pälvis aia eripreemia, 500 eurot Fiskarsilt.

Sarnased artiklid