Kasvata spargel oma aias! Roheline või valge?
Rein Sander
Spargli värvus oleneb agrotehnikast ja korjamisajast. | Shutterstock

Kevadel tuleb poodidesse müügile värske spargel. Seda on kahesugust – rohelist ja valget ehk pleeksparglit. Mõlemat saadakse ühelt ja samalt taimelt, harilikult asparilt. Asparit võib kenasti kasvatada ka koduaias, vaja on ainult suuremat peenramaad ja rohkem kannatust.

Harilik aspar (Asparagus officinalis) kultuuristati igiammu Vahemere maade idaosas. Sealt levis tema kasutamine tasapisi põhja poole. Keskajal kasvatati teda kloostriaedades ravimtaimena, hiljem sai aga rohkem tuntuks kui hõrgu maitsega köögivili.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid