Kaskokindlustuse 5 kasulikku tähelepanekut

kodus.ee
Shutterstock

Selleks, et kindlustus tagaks Sulle sobivaima kaitse ja kahju korral sujuks asjaajamine ladusalt, vaata hoolega üle kindlustustingimused. IIZI Sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees jagab 5 erinevat kaskokindlustuse tähelepanekut, millega tasub kursis olla.

Laste mängud võivad kaasa tuua ootamatud kulud

Kahjuks ei ole harvad need olukorrad, kui lastel mänguhoos näiteks pall vastu autot lendab, rattaga sõites inetud kriimud tekitatakse või mööda sõites peegel lõhutakse. Juhul, kui laps kahjustab Sinu autot, siis läheb see kaskokindlustuslepingu alusel hüvitamisele. Sellisel juhul tuleb tasuda omavastutus.

 

Kaskoga on kindlustatud sõiduki lisavarustus

Sõiduki lisavarustuse alla loetakse muu hulgas ka autosse paigaldatud laste turvatool, katuseboks või jalgrattaraam, mille õnnetuse tagajärjel tekkinud kahjud samuti hüvitatakse. „Kindlustuslepingule on võimalik juurde valida veel ka pagasikindlustus, mis hüvitab autosse jäetud isiklikud asjad ja muud tarbeesemed,“ lisab Kääramees. Meeles tuleb aga pidada, et kaskokindlustus ei hüvita elektroonikaseadmete (telefon, arvuti) ning muude sõidukisse jäetud väärisesemete vargust ega kahjustumist.

 

Loomale otsasõit ja omavastutus

Loomale otsasõit võib kaasa tuua märkimisväärsed sõidukikahjud, mille hüvitab vaid kaskokindlustus. „Enne lepingu sõlmimist tasub tähele panna, et osad kindlustusseltsid hüvitavad omavastutuseta vaid kokkupõrke metsloomaga ning mõne kindlustusandja puhul võib rolli mängida hoopis õnnetuse toimumiskoht olenevalt sellest, kas tegu oli asulasisese või -välise teega,“ kommenteerib sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht.

 

Kaskokahjud ja käibemaks

Paljud kindlustusseltsid hüvitavad käibemaksukohuslasest ettevõtte sõidukite kahjud käibemaksuta. „Osad kindlustusseltsid pakuvad kaskokindlustuse lepingu sõlmimisel lisakaitsena käibemaksuga kindlustamist juriidilisele isikule. Sellisel juhul hüvitatakse remondikulud alati koos käibemaksuga ja kindlustusvõtja peab muretsema vaid omavastutuse eest,“ täpsustab Kääramees olulist erinevust.

 

Hooletu käitumine võib hüvitisest ilma jätta

Kaskokindlustuse olemasolu ei vabasta Sind kohustusest hoolitseda ja hoida oma vara. Näiteks kiiruse ületamine, valede rehvide kasutamine, joobes juhtimine või juhtimisõiguse puudumine mõjutavad kahjude korral ka kaskokindlustuslepingu alusel hüvitamist. „Sellistel juhtudel on kindlustusseltsil õigus hüvitist vähendada või täielikult keelduda kahju väljamaksmisest,“ kommenteerib Kääramees. Ka ei ole lohakus piisavaks põhjuseks, näiteks kui sõiduk varastatakse Sinu enda süül, sest dokumendid olid lohakil või auto lukustamata.
Kindlasti pea ka meeles, et kui kindlustusperioodi keskel on toimunud muudatusi sõiduki andmetes (näiteks otsustati hakata taksot sõitma) või omanikeringis (vahetus omanik või vastutav kasutaja), siis tuleb samuti kindlustusseltsi koheselt teavitada, sest ebaõiged andmed on aluseks hüvitise vähendamiseks või keeldumiseks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid