Eterniit ehk laineplaat. Kuidas paigaldada ja hooldada eterniitkatust?
Ain Alvela
Tänapäevasel laineplaadil pole midagi ühist vana asbesti sisaldava eterniidiga. | Shutterstock

Omaaegsest asbesti sisaldavast eterniidist, mis oli ohtlik nii tervisele kui ka keskkonnale, on tänaseks järele jäänud vaid nimetus, kui sedagi, sest mitmed tootjad kutsuvad seda katusekattematerjali nüüd hoopis laineplaadiks.

Nimelt on tänapäevane asbestivaba eterniit ehk laineline tsementkiudplaat traditsioonilise eterniidi kaasaegne variant, mida kasutatakse laialt igal pool Euroopa riikides ja ka Eestis. Mõnedel hinnangutel on eterniit isegi kasutatavaim katusekattematerjal kogu maailmas.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid