Elegantne pinnaviimistlus, mis püüab pilku ja kutsub käega katsuma – mikrotsement

kodus.ee
Sisuturundus
Mikrotsement võib olla parim valik nende jaoks, kes otsivad oma vannituppa vuugivaba lahendust. | Mikrotsement Disain

Mikrotsement on veekindel dekoratiivne materjal, mille abil saab vuugivaba viimistluse anda vannitoale, trendika ilme annab mikrotsement ka köögile ning teistele ruumidele. Materjaliga võib viimistleda nii seinu, põrandat kui ka lage.

Mikrotsementi kantakse pindadele käsitsi, metallist liibiga ning seda on võimalik paigaldada ühtse marmorilaadse pinnakattena eri suuruse ning kujuga pindadele. Võimalik on katta kõikvõimaliku suuruse ning kujuga alasid – ka kaarjaid pindasid, teravaid nurkasid ning sügavaid soppe. Mikrotsementi on samuti võimalik paigaldada otse vanade keraamiliste plaatide peale, kui on soov vannitoa ilmet kaasajastada.

Millal eelistada vannitoas mikrotsementi?

Mikrotsement võib olla parim valik nende jaoks, kes otsivad oma vannituppa vuugivaba lahendust. Viimastel aastatel on vannitoa sisekujunduses olnud hinnatud suured keraamilised plaadid, sest võrreldes väiksemate plaatidega, on tulemus terviklikum ja rahulikum. Mikrotsemendiga viimistletud pind on aga sammuke veel edasi, sest lõpptulemus jääb täielikult vuugivaba, terviklik ja loomulik.

Just suuremate keraamiliste plaatide valikule seavad teatava piiri ette vannitoa ning sealse mööbli mõõdud ning kuju – igas suuruses plaadid ei pruugi seina ning põrandapinnaga hästi kokku sobituda. Mikrotsement on mugav lahendus, mida rakendades ei ole vaja muretseda vannitoa mõõtmete ja mööbli paigutuse pärast – materjaliga võib katta iga kujuga pindasid. Lisaks sirgele seinale saab mikrotsemendiga luua ka sopistusi ja erikujulisi lahendusi.

Vuugivaba pinna üheks eeliseks lisaks stiilsele väljanägemisele on kindlasti ka pindade puhastamise lihtsus, sest plaatide puhul on just vuugivahed need, kuhu peamiselt mustus koguneb. Mikrotsemendiga kaetud pinna puhul piisab, kui seda aegajalt pehme harja ja õrna puhastusvahendiga pesta ja loputada.

Kauni lahenduse saame ka, kui kombineerime mikrotsementi teiste materjalidega. Ruum jääb trendikas ja samas hubane, kui kombineerida puitu mikrotsemendiga. Mikrotsemendiga võib näiteks katta vaid dušinurga, jättes ülejäänud ruumi pinnakatteks hoopis puidu, krohvi või miks mitte ka värvi. Näiteks mõjub kaunina ka lahendus, kus põrandal on keraamilised plaadid ja seintel sobivas toonis mikrotsement.

Mikrotsement Disain pakub ka laia värvivalikut –  lemmikvärvi võib leida lausa 60 värvitooni seast. Et luua põnev ja isikupärane lahendus, võib erinevaid toone ka omavahel kombineerida. Valida saab, kas tulemus jääb matt või kergelt läikiv.

Mikrotsement elutuppa, koridori ning kas või basseinile  

Kes soovib kodu interjööri lisada trendikust ning efektsust, võib mõelda ka mikrotsemendist dekoratiivseinale. Kui aluspind on ühtlane ja sile, ei põhjusta mikrotsemendiga seina viimistlemine suurt tolmu ega segadust. Ilus sein valmib kõigest mõne päevaga. Sein jääb efektne ning ruum saab värske ilme. Väga kauni, läbikumava pinna saab siis, kui valida dekoratiivseina alumiseks kihiks tume toon ning pealmiseks hele toon. Pilkupüüdev sein lausa kutsub end käega katsuma ja uurima.

Mikrotsement võib enda vastupidavuse ja lihtsa hooldamise tõttu osutuda väga praktiliseks valikuks ka esikusse, kui seal liiguvad aegajalt jalgrattad, rulad, lapse käru või liivakastist tulnud väiksed käekesed.

Lisaks seintele ning põrandatele võib mikrotsemendiga katta kasvõi basseini pinnad. Mikrotsement Disaini tootevalikus on basseinide mikrotsemendiga katmiseks spetsiaalsed materjalid. Arvesse võetakse asjaolu, et pind on püsivalt veega kaetud – tulemus jääb kaunis ning vastupidav.

Põranda viimistlemine

Eestis veel unikaalset materjali on mujal Euroopas juba üle 20 aasta kasutatud erinevate põrandate viimistlemiseks. | Mikrotsement Disain

Mikrotsement pakub ka trendikaid põrandalahendusi. Eestis veel unikaalset materjali on mujal Euroopas juba üle 20 aasta kasutatud erinevate põrandate viimistlemiseks. Lisaks kodudele on vastupidavat materjali eelistatud ka kontorite, restoranide, hotellide ning müügiruumide viimistlemisel.

Viimasel ajal on suureks trendiks olnud betoonpõrandad. Et mikrotsementi võib valida erinevates hallides toonides, saab sellega hõlpsasti anda põrandale betoonpõranda ilme või värskendada juba kulunud betoonpõrandat. Tegemist on tugeva ja vastupidava materjal, kus mikrotsement segatakse akrüüliga, seejärel kantakse terasliibiga põrandale ning treppidele. Kui pind on kuivanud, siis see lihvitakse ja lakitakse, et tulemus oleks kergesti hooldatav ja veekindel. Paigaldamise tehnika annab mikrotsemendile elava ning ainulaadse pinna.

Tutvu kaunite disainilahenduste ning põnevate võimalustega lähemalt SIIN

Sarnased artiklid