Dekoratiivkrohviga põnev sein

TM Kodu&Ehitus
Alus- ehk tavakrohvid on mineraalsed – enamasti kas lubitsement-, tsement- või lubikrohvid. | Shutterstock

Dekoratiivkrohvid, nagu nimigi ütleb, erinevad tava- ehk aluskrohvidest selle poolest, et nende eesmärk on dekoratiivse, struktuurse pinnakatte loomine ning aluskrohvi ja seinte ilmastikukindlaks muutmine. Nõu annavad ses osas Decora turundusdirektor Kelly Härmson ja  Weberi tootejuht Marti Dengo.

Mis siis on dekoratiivkrohvide peamised ja põhimõttelised erinevused tavakrohvidest – plussid-miinused: eeltingimused, paigalduskeerukus ja -nõuded, maksumus jne?
Dekoratiivkrohve on võimalik kasutada sisetingimustes väga tasasel pinnal (nt kipsplaatidel) ka ilma aluskrohvita, kuid üldjuhul tuleb nii aluskrohve kui ka dekoratiivkrohve kasutada kompleksselt, soovitab Kelly Härmson ja lisab: "Aluskrohviga luuakse dekoratiivkrohvile tasane viimistluspind ning tagatakse krohvisüsteemi tugevus."
Dekoratiiv- ehk viimistluskrohve kantakse pinnale õhukese kihina, kihi paksus on üldjuhul krohvi jämedaima tera läbimõõduga. Peamiselt eristatakse krohve nende mustri järgi – enim levinud on nn "kohupiimamuster" ehk tera-tera kõrval ja üraski või vihmamuster. Eestis eelistatakse Härmsoni sõnul valdavalt just esimest nimetatud mustrit, kuna selle faktuuris ei ole sügavaid vagusid, kuhu võiks mustus kergelt koguneda.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid