Anna seintele elegantne välimus

Varje Talivee
Ago Sepman
Kodu & Aed
06.07.2015
Seintele saad lihtsalt ise elegantse ilme anda | Bulls

Kui pead lugu pisut lopsakamast sisustusest, siis võid muuta seinte välimust liistudest laotud tahveldisega. Vali pigem lihtsamad ja õhemad liistud, et tahveldis liiga jõuline ei saaks. Seinad võiksid jääda mööblile võluvaks taustaks, mitte muutuda ruumi kõige silmatorkavamaks detailiks.

Vajad :

• meelepärase profiiliga dekoratiivliiste

• kiiresti nakkuvat sisetööde montaažiliimi

• sobivas toonis värvi

Tööriistad: lood, mõõdulint, pliiats, nurgasaag või käsisaag ja eerungikast, värvirull ja värvivann ning pintsel

Võid enne puutöö kallale asumist näiteks paberiribade ja teibi abil proovida, kas väljamõõdetud tahveldis sobib ja on kooskõlas toa proportsioonidega. Mõõda ja märgi seinale liistude asukohad. Korrektse tulemuse saamiseks kasuta kindlasti loodi. Sae raamiliistude otsad 45° nurga all vajalikesse pikkustesse. Mõõdud saad seinale märgitud joontelt. Nipp: kui pead näiteks liistu jätkama, siis sae liistude ühendatavatesse otstesse samuti 45° nurk.

Kanna liistude tagaküljele liimi. Paigalda liistud seinale märgitud kohtadesse. Värvi esmalt pintsli abil liistud ja liistude ümbrus ning seejärel rulliga kogu sein. Kata pindu vajaduse korral mitu korda, lastes värvil korralikult kuivada. Järgi värvipurgil olevaid juhiseid.

 

 

Sarnased artiklid